BÓG DAJE ŻYCIE – SMOG JE ODBIERA. 

Rusza kampania społeczna.

Rusza kampania społeczna “Bóg daje życie – smog je odbiera”. To pierwsza kampania w ramach programu “Powietrze i klimat = dobro wspólne”. Chcemy dzięki niej dotrzeć do mieszkańców większych i mniejszych miejscowości: do ich wspólnot i lokalnych społeczności. Poprzez kampanię chcemy zwrócić uwagę na poważny problem: zanieczyszczenie powietrza, z powodu którego rocznie umiera przedwcześnie prawie 50 000 Polek i Polaków. Chcemy też pokazać praktyczne rozwiązania umożliwiające zadbanie jakość powietrza: o życie i zdrowie – i domowy budżet – dzięki dofinansowaniu na wymianę piecy i ociepleniu budynków.

Współorganizatorem kampanii w ramach programu “Powietrze i klimat = dobro wspólne” z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowego z funduszy EOG jest Polski Alarm Smogowy, zaś jej partnerem Przewodnik Katolicki. Dzięki ich wsparciu materiały informacyjne pokazujące zagrożenia związane z zanieczyszczeniem powietrza – i możliwe rozwiązania, trafią do parafii w całej Polsce.  

Jak Ty możesz się włączyć?

  • Angażując swoją parafię. Więcej informacji o konkretnych krokach znajdziesz na stronie programu Zielone Parafie 
  • Pobierając, drukując i wywieszając plakat z kluczowymi informacjami w miejscu ogłoszeń w swojej społeczności (plakat A3 do druku; plakat do Internetu)
  • udostępniając informacje (np. ten post) o kampanii i programie w mediach społecznościowych