Program Animatorów Laudato si’

Talenty i zaangażowanie każdego z nas są potrzebne do naprawienia szkód spowodowanych przez ludzi w odniesieniu do stworzenia Bożego. Wszyscy możemy współpracować jako narzędzia Boga w trosce o stworzenie, każdy ze swoją kulturą i doświadczeniem, swoimi inicjatywami i możliwościami.

– Laudato si’ 14

Zostań animatorem Laudato si’!

Jeżeli interesuje Cię chrześcijańska ekologia integralna i chcesz działać na rzecz naszego wspólnego domu w duchu encykliki Laudato si’ – dołącz do nas!

Jako animatorzy Laudato si’:

„Żyjemy Laudato si’”

Staramy się „żyć Laudato si’ ” w naszym własnym życiu. To jest nasze motto, nasza naczelna zasada. Kierując się wrażliwością na „wołanie ziemi i krzyk ubogich” (LS 49), staramy się wcielać przesłanie Laudato si’ i dawać przykład.

Zapraszamy innych,
aby „żyli Laudato si’”

Animujemy nasze lokalne społeczności i grupy, tak aby wcielały w życie przesłanie encykliki, podążając razem z nami w tej trudnej, ale ekscytującej drodze ekologicznego nawrócenia. Nie tylko dlatego, że potrzebujemy wspólnoty, która wesprze nas w tej wymagającej podróży (jest to zbyt trudne w pojedynkę), ale również ze względu na skalę kryzysu ekologicznego – chcemy zbudować ruch, który ogarnie cały Kościół!

Zostań Animatorem, biorąc udział w bezpłatnym szkoleniu online.

Kurs Animatorów Laudato si’ to wspaniała okazja by:

  • przyjrzeć się obecnemu kryzysowi ekologiczno-społecznemu oczami wiary,
  • dołączyć do wielkiej rodziny Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska,
  • posłuchać historii zaangażowanych katolików, którzy swoją wiarę przekuli na konkretne działania,
  • wspólnie się pomodlić, wzajemnie poznać i nabrać nowej motywacji
  • otrzymać certyfikat Animatora Laudato si’ i zacząć zmieniać świat!

By otrzymać informację o najbliższym szkoleniu, a także dowiedzieć się o już istniejących grupach Animatorów w Twojej okolicy, zapisz się do naszego newslettera.