Wielki post z Laudato si’

Dołącz do naszych rekolekcji „w drodze”. 

Rekolekcje wielkopostne przygotowane przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska wraz z całym europejskim Ruchem Laudato Si’ noszą nazwę „Zatrzymaj się i słuchaj”. Proponujemy, by zatrzymać się na kilka chwil każdego dnia, o ustalonej porze, aby pomodlić się i poddać krótkiej refleksji proponowany: werset biblijny, cytat z Laudato Si’ lub Laudate Deum, świadectwo Animatora/Animatorki itp.

Temat rekolekcji nawiązuje również do czasu pustyni przed Zmartwychwstaniem, który reprezentuje Wielki Post, modlitwa Anioł Pański i biblijna tradycja szabatu.

Aby dołączyć, należy zapisać się przez stronę (przycisk poniżej) i odebrać wiadomość email z kalendarzem wielkopostnym. Dokument PDF zawiera szczegółowe treści na każdą niedzielę i codzienne refleksje na każdy dzień. Możliwe jest również dołączenie do grupy WhatsApp, aby otrzymywać refleksje każdego dnia w południe.

W rekolekcjach można wziąć udział indywidualnie, ale zachęcamy również, by przeżyć je we wspólnocie – mniejszej lub większej grupie, czy parafii. O tym jak wykorzystać proponowane materiały do dzielenia we wspólnocie można przeczytać na stronie programu Zielone Parafie.

Jeszcze raz zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z Laudato si’!

Creatio Continua VI: Znaki harmonii